×
پیشنهاد ویژه سایتRecommended
دانلود سریال خوب ، بد ، جلف
دانلود سریال خوب ، بد ، جلف دانلود سریال خوب ، بد ، جلف دانلود سریال قورباغه دانلود سریال سیاوش دانلود سریال ملکه گدایان دانلود سریال همرفیق
  • خانه
  • »
  • فیلم
  • »
  • دانلود رایگان فیلم بی حسی موضعی

دانلود رایگان فیلم بی حسی موضعی

دانلود رایگان فیلم بی حسی موضعی

دانلود رایگان فیلم بی حسی موضعی با لینک مستقیم

دانلود فیلم بی حسی موضعی با کیفیت عالی

نام فیلم : بی حسی موضعی

ژانر (موضوع) :

سال انتشار :

کارگردان : حسین مهکام

بازیگران : باران کوثری , پارسا پیروزفر , حبیب رضایی , حسن معجونی , سهیل مستجابیان,

جلال‌، در بی حسی موضعی  دانشجوی سابق رشته فلسفه، متوجه می ‌شود خواهرش که به اختلال روانی دوقطبی مبتلاست، با مردی ثروتمند به نام شاهرخ ازدواج کرده که به شرط ‌‌بندی بازی فوتبال اعتیاد دارد. جلال با عصبانیت از خانه بیرون می ‌زند تا به خانه دوستش، بهمن، برود که یک آهنگساز زیرزمینی است. در مسیر جلال با یک راننده تاکسی به نام ناصر آشنا می ‌شود و این دو شب عجیبی را در کنار هم سپری می‌ کنند و شما می توانید این فیلم را از پانیا۹۸ به صورت رایگان ریافت کنید.

 

رفتن به لینک دانلود

0 0 vote
Article Rating

سایر اطلاعات فیلم :

  • تهیه کننده : حبیب رضایی
  • نویسنده : حسین مهکام

بی حسی موضعی

آثار ” اَبزورد” سابقه ای طولانی در تاریخ سینما دارند. آثاری که به تبعیت از تئاتر در قرن بیستم به سینما آمد و حالا فیلمسازان بسیاری در سراسر جهان آثارشان را با چنین حال و هوایی روانه سینما می کنند. شاید اگر بخواهیم چند مثال مشهور و شناخته شده در این خصوص بیان کنیم می توانیم به مجموعه آثار جیم جارموش اشاره کنیم که طرفداران فراوانی هم در ایران دارد.

« لبوفسکی بزرگ » برادران کوئن نیز ویژگی های ” اَبزورد ” را در خود جای داده است. اثری که از حیث پرداخت به جزئیات و اشاره به فرهنگ عامه آمریکا یکی از ستایش شده ترین فیلم های تاریخ سینما محسوب می شود. با این مقدمه به سراغ بررسی « بی حسی موضعی » می رویم که قصد دارد یک کمدی اَبزورد باشد.

بی حسی موضعی

داستان همانطور که قابل پیش بینی است، درباره انسان هایی است که با موقعیت های مختلف مواجه می شوند که واکنش پوچی به آن دارند. اتفاقاتی که در شرایط عادی می تواند منجر به خشم شود ( شکستن شیشه ماشین، نپرداختن هزینه رستوران، دزدی و.. )

اما در اینجا این موقعیت ها منجر به کنش خاصی نمی شوند. « بی حسی موضعی » حتی گاهی دیوار چهارم را هم می شکند و خودش را در مقابل تماشاگر دست می اندازد تا از این لحاظ نزدیکی هرچه بیشتری به مفهوم ابزورد داشته باشد.

اما اشکالات قابل ذکری در روایت فیلم وجود دارد که باعث می شود سینمای ابزورد حسین مهکام نتواند تجربه ای منحصر به فرد که انتظارش را داریم باشد.

مهکام که خود  فارغ التحصیل رشته فلسفه از دانشگاه است، نویسنده برخی از آثار عبدالرضا کاهانی بوده است. فیلمسازی که آثار او نیز حال و هوایی نزدیک به اَبزورد داشته و تاثیرپذیری مهکام از او در سبک و سیاق فیلمسازی قابل مشاهده است.

اما مشکل بزرگ مهکام در روایت قصه، شخصیت پردازیست. ویژگی های مشنگ مابانه شخصیت ها و بی حسی آنان به رویدادهای پیرامون شان، قابل درک است اما زمانی که تماشاگر نتواند یک سیر منطقی در ذهن آنها بیابد، همراهی کردن با آنها تبدیل به تجربه ای طاقت فرسا می شود. شخصیت های « بی حسی موضعی » چنین وضعیتی دارند.

آنها به درستی مشنگ و پوچ هستند اما در عین حال، دیالوگ هایشان چند پاره و بی ارتباط به یکدیگر است به طوری که می توان انتظار داشت آنان در هر لحظه هر جمله و دیالوگی عجیب و بی ربطی را بر زبان جاری نمایند.

بی حسی موضعی

مشکل دیگر « بی حسی موضعی »، انفعال فیلمساز از ارجاع کمدی تلخ به مسائل سیاسی و اجتماعی است که مشخصاً دلیل آن وجود محدودیت های فیلمسازی در ایران می باشد.

در یک کمدی اَبزورد، ارجاعات اجتماعی و سیاسی و هجو نمودن آن از اهمیت زیادی برخوردار است اما به دلیل محدودیت ها در ایران، « بی حسی موضعی » از این فضا به دور بوده و نتیجه این شده که ما با چند شخصیت مختلف مواجه هستیم که سرگردانند و در عین حال موقعیت های کمدی خنثی می سازند که نافذ نیست و نمی تواند تماشاگر را راضی کند.

باکس دانلود
23 ژانویه 21 هیچ دیدگاه اجتماعی
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments